Kempinski Hotel Bahia

Läbikriipsutatud hinna puhul on tegemist teenuse tavahinnaga, milline on arvutatud reisikorraldaja välismaisete partnerite, lennuvedajate ja teiste teenuse osutajate poolt osutatavate teenuste maksumust arvestades. Tänu reisikorrajaldaja tulemuslikule koostööle välispartneritega ja reisikorraldaja poolt valitud äristrateegiale, suudame pakkuda oma klientidele tavahinnast madalamaid hindasid.

Läbikriipsutatud hinna puhul on tegemist teenuse tavahinnaga, milline on arvutatud reisikorraldaja välismaisete partnerite, lennuvedajate ja teiste teenuse osutajate poolt osutatavate teenuste maksumust arvestades. Tänu reisikorrajaldaja tulemuslikule koostööle välispartneritega ja reisikorraldaja poolt valitud äristrateegiale, suudame pakkuda oma klientidele tavahinnast madalamaid hindasid.
Detailne reisiinfo
Hotellist
Asukoht
- Mere ääres
- Kiviklibu rannas
- Kaugus kuurordi keskusest on umbes 2 km (Estepona)
- Kaugus bussipeatusest umbes 100 m
- Kaugus lennujaamast umbes 78 km (Malaga)
Hotell
- Tubade arv – 145
- Restoran
- Baar (lisatasu eest)
- Konverentsisaal (lisatasu eest)
- Juuksur (lisatasu eest)
- Pesumaja (lisatasu eest)
- Basseinid – 3
- Sisebassein
- Lamamistoolid basseini ääres
- Lamamistoolid rannas
- Päikesevarjud basseini ääres
- Päikesevarjud rannas
- Hotelli ametlik kategooria – 5
Aktiivne puhkus
- Rannavõrkpall
- Jõusaal
- Tenniseväljak
- Ilukeskus (lisatasu eest)
- Saun
Hotellis on spaa-keskus (lisatasu eest)
Lastele
- Lasteklubi
- Lapsehoidja (lisatasu eest)
Hotelli toitlustus
- Olemasolevad toitlustustüübid: Hommikusöök, Hommiku- ja õhtusöök
Märkused
- Hotelli kirjelduses märgitud toitu ja jooke serveeritakse hotelli juhtkonna poolt kehtestatud kontseptsiooni alusel lisatasu eest, sõltuvalt broneeritud toitlustustüübist.
- Informatsioon hotelli kirjelduse, hotelli teenuste, nende aegade ja hindade kohta võib muutuda
- Kodulehekülg: www.kempinski.com/marbella
- (Sellel kodulehel leitavat informatsiooni haldab ja ajakohastab hotell. Reisikorraldajal puudub vastutus antud veebilehel avaldatud teabe kohta)
Hotelli eelnevate kirjelduste ajalugu
Hispaania – siesta, fiesta ja basta
Lühitutvustus
- Pindala – 504 030 m²
- Rahvaarv – ~47,4 miljonit (2020)
- Pealinn – Madrid
- Rahaühik – euro
- Keel – hispaania (galeegi keel Galicias, baski keel Baskimaal ja Navarra piirkonnas, katalaani keel Kataloonias, Valencia piirkonnas ja Baleaari saartel, kohalik murre Mallorqui Mallorcal)
- Religioon – katoliku usk
Noppeid ajaloost

Pürenee (Ibeeria) poolsaare ajaloolised elanikud moodustasid palju erinevaid hõime. Baskid on ehk ainsad, kes elasid seal enne keltide saabumist ja säilinud tänase päevani kui eraldi etniline grupp. Keldid vallutasid Hispaania 9. sajandi alguses e.Kr, kartaagolased ja kreeklased 3.-2. sajandil e.Kr. Hispaania sai üheks Rooma provintsiks peale teist Puunia sõda, mil nad tõrjusid kartaagolased poolsaarelt välja. Põhja-Aafrika moslemite (maurid) armee vallutas peaaegu kogu poolsaare 8. sajandil. Hispaania alustas oma koloniaalimpeeriumit üles ehitama peale Christopher Columbuse avastusi. 16. sajand oli Hispaania Kuldne Ajastu kahe esimese Habsburgide dünastia, Carlos I ja Felipe II valitsemise ajal, mil riigi mõjuvõim kasvas tänu uutele avastustele. Majanduslik langus algas 16. sajandi keskel, riik hakkas kaotama oma valdusi (Portugal, Holland, Artois, Russilion provintsid ja teised). Napoleon Bonaparte andis Hispaania krooni oma vennale Joseph’ile 19. sajandi alguses. Eelmisel sajandil koges Hispaania diktatuurivalitsust kindral Miguel Primo de Rivera juhtimisel. Aastatel 1936-1939 toimus Hispaania kodusõda, mil kindral Francisco Franco fašistlik režiim võitis. Demokraatia saabus ja kiire majanduslik kasv algas peale Franco surma. Riik liitus Euroopa Liiduga 1986. aastal.
Rahvusköök

- Paella – riisiroog mereandide ja tükeldatud lihaga
- Gazpacho – erinevate köögiviljadega külm supp
- Castilian soup – supp küüslaugu ja saiakuubikutega
- Tortilla de patatas – omlett kartulitega
- Tapas – kerged suupisted
- Sempanadillas – väikesed teravamaitselised või magusad pirukad
- Crema Catalana – väga maitsev magustoit, kreem karamelliga
Majutusinfo

Hotellid Hispaanias on ehitatud varem kui Türgis või Egiptuses, kuna turism arenes minevikus jõudsasti. Enamikes hotellides on toitude juurde serveeritavad joogid eraldi tasu eest. Makstakse kas ettekandjale peale söömist või kord nädalas (sõltuvalt hotelli eeskirjadest). Toa võtme peab jätma vastuvõttu. Võtme kaotamise eest tuleb maksta trahvi. Tavaliselt ei ole lubatud viia hotelli rätikuid randa. Mõnikord tuleb jätta ka sularahas deposiidi tasu ranna- või basseini rätikute eest. Väga vähestel hotellidel on “kõik hinnas” süsteem, üksikutel hotellidel on spaa-ala, mis tavaliselt piirdub vaid basseini või mullivanni, spordisaali, sauna või aurusaunaga.
Hea teada!

Tööajad. Paljud erapoed kuurortides on avatud terve nädala kell 10:00-22:00. Väikesed poed, mis on turismikeskusest eemal, samuti tüüpilised Hispaania poed on avatud esmaspäevast laupäevani kell 10:00-13:00 ja 16:00 – 16:30 kuni 20:00-21:00. Mõned suured poed suletakse siestaks (pikk lõunapaus) kell 13:00 – 16:00. Keegi ei tööta sel kellaajal väikestes linnades. Pangad on avatud esmaspäevast reedeni 08:30 -13:30
Jootraha. Hispaanias on tavapärane jätta jootraha 5-10% kogu tasutavast summast.
Transport. Kogu Hispaanias on väga mugav teedevõrgustik ja regulaarne rongi- ja bussiühendus. Bussipeale minnakse esiuksest ja väljutakse tagumisest uksest. Pileti saab osta kas piletikassast või bussijuhilt.
Piirangud. Euroopa Liidus ei ole piirangut mida osta ja endaga kaasa võtta, kui kaubad on isiklikuks tarbeks mitte edasimüümiseks.
Kingitused. Sherry on üks vanematest tuntud veinidest, mis on valmistatud erilisel viisil. Ürdiliköör “Pale” või “Hierbas” on Mallorca uhkus.
Tunneta Hispaaniat

Siesta, fiesta and basta – on see, kuidas hispaanlased kirjeldavad oma eluviisi. Tunneta seda, võttes osa rahvuslikest pidustustest või festivalidest (nagu näiteks 7-päevane San Fermin Festival, mis kulmineerub Pullijooksu fiestaga, samuti Veefestival, kus tuhandeid tonne vett valatakse rahvahulkadele tänavatel, või Tomatisõda “La Tomatina’s”). Külasta Tabernase kõrbe, mis on Euroopa ainuke poolkõrb. Sõida lihtsa neljarattalisega või mootorrattaga, motorolleriga, külasta veeparki. Mine vaatama Kataloonia tantsu “Sardana”, mida tantsitakse üks kord nädalas Costa Brava linnades. Vaata kuidas inimtorne ehitatakse Tarragona traditsiooniliste pühade ajal. Külasta Barcelonat – Kataloonia pealinn koos oma kõige muljetavaldavate katedraalidega maailmas - Sagrada Familia. Olles innustunud uudishimust, külasta ka kuulsat mauride mošeed “La Mezquita” Cordoba’s ja Alcazaba kindlust Almerias.
Torremolinos
Torremolinos asub Malagast 8 km kaugusel ja märgib tõelise Costa del Soli alguspunkti. See elust pulbitsev kuurort on populaarne eelkõige Põhja-Euroopast pärit erinevas vanuses turistide seas. Linnaelu on koondunud kahte peamisesse piirkonda: ühelt poolt Plaza Costa del Soli väljaku ja Calle San Miguel’i tänava ning teisalt meelelahutuskeskuse Nogarela Plaza ümbrusse. Torremolinose rannad pakuvad alati tegevust lastele ja veespordiharrastajatele. Kalanduspiirkond La Cariguela võimaldab osa saada Andaluusia elustiilist. Mereandide restoranid, veinikeldrid ning arvukad suveniiripoed pakuvad vaheldust ja diskod annavad värvi ööelule.
/shutterstock_98074937_TORREMOLIN.jpg?market=EENOV&p=tab_content_wide)
Marbella
Malagast 50 km kaugusel asuv Marbella on üks Costa del Soli tuntumaid ja kalleimaid kuurorte. Seda paika armastavad filmistaarid, rokkmuusikud, aristokraadid ja kuulsused. Keskusest mõlemas suunas asuvad luksushotellide ketid. Mitte üksnes Marbella liivarannad ja suurepärased hotellid, vaid ka kasiinod, restoranid, peened baarid, kohvikud, diskoteegid, jahisadam ja golfiväljakud meelitavad siia inimesi kogu Euroopast. Marbella südalinnas asuvad valged majad ja kauni interjööriga siseõued loovad võluva ja hubase õhustiku. Marbella keskusest 7 km läänes asub Puerto Banusi sadam, kus peatuvad miljonäride jahid ning asuvad kõige kallimad hotellid ja prestiižsemad poed. Puerto Banus on Hispaania Saint Tropez. Marbella vaiksema poole leiab aga mäede jalamil asuvast iidsest Ojeni külast, mis moodustab terava kontrasti Marbella kireva ja lärmaka eluga.
/Depositphotos_18671277_Marbella_.jpg?market=EENOV&p=tab_content_wide)
Fuengirola
Asub Malagast umbes 25 km kaugusel ja sarnaneb teistele Costa del Soli kuurortidele. Tegemist veidi rahulikuma ja sestap enam perepuhkuseks sobiva kuurordiga. Puhkajad saavad veeta aega Parque Aquatico Mijase veepargis. Lastele pakub avastamisrõõmu Fuengriola loomaaed, kus võib kohata umbes 300 looma. Iga poole tunni tagant väljub buss tüüpilisse Andaluusia külla, mägipiirkonnas asuvasse Mijasesse. Mäest üles looklevad kitsad teed juhivad imekauni kirikuni, kust avaneb lummav vaade kogu Fuengirola piirkonnale. Mida kõrgemale liigud, seda enam tekib võimalus autentse Andaluusia tunnetamiseks. Plaza Constitucioni väljaku lähedal asub väike härjavõitlusareen ja härjavõitluse ajaloo muuseum. Harulduste hindajatele pakub kindlasti huvi Carromato de Max’i galerii, kus on võimalik näha kogu maailmast pärit haruldaste esemete ja miniatuuride kollektsioone.
/shutterstock_77514475_Fuengirola.jpg?market=EENOV&p=tab_content_wide)
Benalmadena
See sageli Anadaluusia valgeks külaks kutsutud puhkekeskus asub Malagast 13 km kaugusel. Siin võite leida hulgaliselt hea Andaluusia köögi poolest tuntud baare ja restorane. Benalmadenas asub huvitav Columbuse aja eksponaatidega muuseum. 2 km kaugusel Benalmadenast, Arroy de La Mieli lähistel paikneb meelelahutuspark Tivoli World koos 4000-kohalise välitribüüniga. Lõbustuspargis astuvad sageli üles erinevad kuulsused. Programme rikastavad sensuaalne flamenco, temperamentne kankaan või elegantne hispaania ballet. Erinevad atraktsioonid, karussellid, sätendavad purskkaevud, Metsiku Lääne programmid ja ligemale 40 restorani pakuvad suurepärast puhkamisvõimalust igas vanuses külastajatele.
/Depositphotos_29985513_Panoramic.jpg?market=EENOV&p=tab_content_wide)
Costa del Sol – sild kahe mandri vahel
Andaluusia on Hispaania 17 autonoomsest piirkonnast suurim. See on suurem kui Belgia, Holland ja Šveits. Sageli peetakse Andaluusiat kahe mandri vaheliseks sillaks ja aknaks Euroopasse. Andaluusia viljakas pinnas ja hea strateegiline asukoht on minevikus toonud kaasa arvukalt võitlusi ja võimuvahetusi.
Näita rohkem
Andaluusia on kuulus oma paljude ajaloo- ja kultuurimälestiste poolest. Kõigile tuntud flamenco tants ja härjavõitlused on pärit just sellest Hispaania piirkonnast. Andaluusia arhitektuur, traditsioonid, elustiil ja köök peegeldavad endiselt tugevat berberi moslemite ehk mauride kultuuri mõju. Ringreis Andaluusias pakub suurepärase võimaluse piirkonna mägede nautimiseks, põnevate linnade (Sevilla, Granada, Cordoba, Ronda) avastamiseks ja mõnepäevaseks lõõgastumiseks Costa del Soli kuurordis. Costa del Sol ehk Päikeserand Andaluusia Vahemere lõunaosas meelitab puhkajaid oma loodusliku ilu, hea turismitaristu, sinise lipuga hinnatud randade ja elava ööeluga. Aastas on keskmiselt 320 päikeselist päeva. Costa del Soli ilmestavad liivarannad, lumised mäetipud, Guadalquiviri jõe lopsakas org ja metsad. Seal asuvad maailmakuulsad kuurordid, nagu Marbella, Torremolinos, Benalmadena ja Fuengirola, kust võid leida erineva kategooria hotelle, eravillade piirkondi, kaubandus-ja meelelahutuskeskuseid. Elu baarides, ööklubides ja kasiinodes keeb hilisõhtust varaste hommikutundideni. Kuid puhkus Costa del Solis ei tähenda üksnes päikest, liivarandu ja Vahemerd. Ekskursioonide nimekirja kuuluvad Maroko, Granada (võimalik külastada kuulsat Alhambra paleed), Sevilla, Cordoba, Toledo, Madrid ja Gibraltar. Picasso austajatel on võimalik tutvuda kunstniku töödega tema kodukandis Costa del Solis. Selleks, et kogeda Andaluusia tõelist võlu, võtke aeg maha ja lõõgastuge. Pärastlõunakuumuses nautige vaikses varjulises kohas klaasikest Hispaania veini ning unustage siesta ajaks suletud muuseumid või poed; samuti pole tarvis jääda ootama restoranide avamist õhtul enne kella 10. Tehke tutvust kohalike baaridega, kuni leiate endale meelepärase menüü ja külastajaskonnaga koha: kuumuse taandudes nautige hilist õhtusööki ning kuna päev on lõppemas, ei ole vaja ka enam kuhugi kiirustada.
Näita vähem
VAATAMISVÄÄRSUSED
Malaga
/Depositphotos_2475162_Malaga.jpg?market=EENOV&p=tab_content_square)
Malaga on enam kui 670 tuhande elanikuga Costa del Soli piirkonna keskuseks. Malaga ja selle lähipiirkond on Hispaania üheks olulisemaks ja populaarsemaks turismipiirkonnaks. Selle linna vanad hooned on suures osas hävitatud, vaid südalinnas on säilinud 2. sajandi alguses roomlaste poolt ehitatud teatri varemed, mis asuvad araablaste poolt Rooma bastioni varemetele rajatud Alkasabo palee sissepääsu läheduses. Täna asub hoones arheoloogiamuuseum.
Plaza de la Mercedi väljak on üks Malaga kõige meeldejäävamaid ja hinnatumaid kohti. Seal asub maja, kus sündis ja veetis oma lapsepõlve maailma üks kuulsamaid kunstnikke Pablo Picasso. Linna südames asub ka botaanikaaed, kus on taimi Hiinast Ladina-Ameerikani.
Sevilla
/shutterstock_406096834_Plaza_de_.jpg?market=EENOV&p=tab_content_square)
Sevilla on Andaluusia linnade uhkus. Tegemist on Hispaania ühe suurima linna ja Andaluusia pealinnaga, mis asub mõlemal pool Guadalquiviri jõge. Sevillat ümbritseb romantismi loor. Just siin töötas ühes tubakavabrikus paljusid kirjanikke, heliloojaid ja koreograafe inspireerinud imekaunis Carmen.
Saabudes linna mööda maalilisi mägiteid looklevat ja väikelinnu läbivat teed, avaneb vaade Sevilla katedraalile, ühele gooti arhitektuuri silmapaistvamale ehitisele, kuhu on maetud ka Christopher Columbus. Sevilla sümboliks on aga Giralda torn, 12. sajandil rajatud araablaste mošee minarett, millest kolm sajandit hiljem sai katedraali kellatorn. Maria Luisa pargis Plaza Spana väljakul asub hulgaliselt spetsiaalselt 1929. aasta rahvusvahelise Ibeeria – Ameerika näituseks ehitatud erinevatest riikidest pärit ainulaadseid paviljone.
Cordoba
/Fotolia_60245868_Kordoba.jpg?market=EENOV&p=tab_content_square)
Varem Al-Andaluusia kalifaadi linnana tuntud Cordoba asub Guadalquiviri jõe ääres Sevillast kirde pool. Just siit valitseti Püreneedeni ulatunud Hispaania impeeriumi. Keskajal rajatud Cordoba linnas tasub kindlasti külastada 12 sajandi eest ehitatud kuulsat mauride mošeed La Mezquitat, Umayyadi valitsusaja väärtuslikku pärandit. Mošeel on suurejoonelised sambad ja võlvid, Bütsantsi mosaiigid, erakordselt kaunis peakuppel.
La Mezquita mošee müüridest läänes asuv juudi kvartal moodustab Cordoba linna südame. Amfiteatri varemed ja üle Guadalquiviri jõe looklev sild on mälestus Rooma ajast. Cordoba härjavõitluskool on koos Sevilla ja Ronda koolidega kolm kõige tuntumat sellelaadset kooli Andaluusias. Linna tuntuim härjavõitlusareen on Los Califas.
Gibraltar
/shutterstock_449229811_Gibraltar.jpg?market=EENOV&p=tab_content_square)
1713. aastal sõlmitud Utrechti lepinguga läks Pürenee poolsaare tipus paiknev kõrge ja kivine 6.5 km² pindalaga Gibraltari neem „igaveseks“ Suurbritannia valdusse. Gibraltari kuulsad vaatamisväärsused on seotud paiga strateegilise ja sõjalise tähtsusega. Poolel teel kuulsale kaljule on mauride loss, mille keldris asub endiselt vangla.
Gibraltari lähedal asuvas koopas elavad ainsad Euroopas vabas looduses elutsevad sabatud ahvid. Legendi kohaselt hoiavad britid kalju endale seni, kuni seal elavad ka ahvid. Kindlasti tasub külastada Gibraltari muuseumi, Saint Michaeli stalaktiidikoopaid ja ahvide reservaati ning ronida neeme tippu, kust avaneb maaliline vaade Vahemerele ja Marokole.
Ronda
/shutterstock_78189007_New_bridge.jpg?market=EENOV&p=tab_content_square)
Ronda, mis asustati juba 5 sajandil enne Kristust, on üks Andaluusia vanimaid linnu. 800 meetrit üle merepinna asuv linn on ühtlasi üks kauneimaid paiku Hispaanias. Ronda on Andaluusia legendaarsete salakaubitsejate linn. 200 meetri sügavune El Tajo kuristik lahutab linna kaht poolt, mida ühendab roomlaste poolt alustatud ja 1793. aastal lõpetatud sild. Silda nimetatakse ka kahe iidse kultuuri – araabia ja kristliku – ühendajaks. Silla kõrgus on 90 meetrit ning sellelt avaneb fantastiline vaade kogu linnale.
Sillast põhjas asub vanim härjavõitlusareen Plaza de Toros, mille läheduses paikneb araabia kuninga palee. Vanalinna keskme moodustab 1458. aastal rajatud Neitsi Maarja kirik. Rondo katedraali muudavad huvitavaks omavahel põimunud erinevad arhitektuuristiilid: hilisgooti kabelid, barokne peaaltar ja renessanssi kellatorn on osa säilinud minaretist.
Granada
/shutterstock_245308603_Alhambra_.jpg?market=EENOV&p=tab_content_square)
Granada ilust ja veetlusest on kirjutatud laule ja luuleridasid. 800 aastat valitsesid seda Sierra Nevada mäestiku serval asetsevat linna maurid. Hilisel perioodil, kui ülejäänud Hispaania territoorium kuulus kristlastele, oli siin Nasridide dünastia (1238–1492) kuldaeg. 250 aastat valitsenud Nasridide hinnalisim pärand on islamimaailma üks uhkemaid losse, Granada linnale suure kuulsuse toonud Alhambra palee. Tegemist on akropoli-tüüpi kindlusega ja endise mauri kuningate residentsiga. Palees paikneb terve majade, koolide, saunade ja tornide kompleks. Alhambra oma suurejooneliste salongide, sammaskäikude ja seinaornamentidega on tõeline ilu ja elegantsi kehastus.
Turiste võlub ka Granada suursugune katedraal, mille rajasid Karl V parimad arhitektid ja skulptorid. Kuninglikus kabelis asuvad Aragoni kuningas Fernando II ja Kastiilia kuninganna Isabella I maised jäänused.
Hotellist
Asukoht
- Mere ääres
- Kiviklibu rannas
- Kaugus kuurordi keskusest on umbes 2 km (Estepona)
- Kaugus bussipeatusest umbes 100 m
- Kaugus lennujaamast umbes 78 km (Malaga)
Hotell
- Tubade arv – 145
- Restoran
- Baar (lisatasu eest)
- Konverentsisaal (lisatasu eest)
- Juuksur (lisatasu eest)
- Pesumaja (lisatasu eest)
- Basseinid – 3
- Sisebassein
- Lamamistoolid basseini ääres
- Lamamistoolid rannas
- Päikesevarjud basseini ääres
- Päikesevarjud rannas
- Hotelli ametlik kategooria – 5
Aktiivne puhkus
- Rannavõrkpall
- Jõusaal
- Tenniseväljak
- Ilukeskus (lisatasu eest)
- Saun
Hotellis on spaa-keskus (lisatasu eest)
Lastele
- Lasteklubi
- Lapsehoidja (lisatasu eest)
Hotelli toitlustus
- Olemasolevad toitlustustüübid: Hommikusöök, Hommiku- ja õhtusöök
Märkused
- Hotelli kirjelduses märgitud toitu ja jooke serveeritakse hotelli juhtkonna poolt kehtestatud kontseptsiooni alusel lisatasu eest, sõltuvalt broneeritud toitlustustüübist.
- Informatsioon hotelli kirjelduse, hotelli teenuste, nende aegade ja hindade kohta võib muutuda
- Kodulehekülg: www.kempinski.com/marbella
- (Sellel kodulehel leitavat informatsiooni haldab ja ajakohastab hotell. Reisikorraldajal puudub vastutus antud veebilehel avaldatud teabe kohta)
Hotelli eelnevate kirjelduste ajalugu
Hispaania – siesta, fiesta ja basta
Lühitutvustus
- Pindala – 504 030 m²
- Rahvaarv – ~47,4 miljonit (2020)
- Pealinn – Madrid
- Rahaühik – euro
- Keel – hispaania (galeegi keel Galicias, baski keel Baskimaal ja Navarra piirkonnas, katalaani keel Kataloonias, Valencia piirkonnas ja Baleaari saartel, kohalik murre Mallorqui Mallorcal)
- Religioon – katoliku usk
Noppeid ajaloost

Pürenee (Ibeeria) poolsaare ajaloolised elanikud moodustasid palju erinevaid hõime. Baskid on ehk ainsad, kes elasid seal enne keltide saabumist ja säilinud tänase päevani kui eraldi etniline grupp. Keldid vallutasid Hispaania 9. sajandi alguses e.Kr, kartaagolased ja kreeklased 3.-2. sajandil e.Kr. Hispaania sai üheks Rooma provintsiks peale teist Puunia sõda, mil nad tõrjusid kartaagolased poolsaarelt välja. Põhja-Aafrika moslemite (maurid) armee vallutas peaaegu kogu poolsaare 8. sajandil. Hispaania alustas oma koloniaalimpeeriumit üles ehitama peale Christopher Columbuse avastusi. 16. sajand oli Hispaania Kuldne Ajastu kahe esimese Habsburgide dünastia, Carlos I ja Felipe II valitsemise ajal, mil riigi mõjuvõim kasvas tänu uutele avastustele. Majanduslik langus algas 16. sajandi keskel, riik hakkas kaotama oma valdusi (Portugal, Holland, Artois, Russilion provintsid ja teised). Napoleon Bonaparte andis Hispaania krooni oma vennale Joseph’ile 19. sajandi alguses. Eelmisel sajandil koges Hispaania diktatuurivalitsust kindral Miguel Primo de Rivera juhtimisel. Aastatel 1936-1939 toimus Hispaania kodusõda, mil kindral Francisco Franco fašistlik režiim võitis. Demokraatia saabus ja kiire majanduslik kasv algas peale Franco surma. Riik liitus Euroopa Liiduga 1986. aastal.
Rahvusköök

- Paella – riisiroog mereandide ja tükeldatud lihaga
- Gazpacho – erinevate köögiviljadega külm supp
- Castilian soup – supp küüslaugu ja saiakuubikutega
- Tortilla de patatas – omlett kartulitega
- Tapas – kerged suupisted
- Sempanadillas – väikesed teravamaitselised või magusad pirukad
- Crema Catalana – väga maitsev magustoit, kreem karamelliga
Majutusinfo

Hotellid Hispaanias on ehitatud varem kui Türgis või Egiptuses, kuna turism arenes minevikus jõudsasti. Enamikes hotellides on toitude juurde serveeritavad joogid eraldi tasu eest. Makstakse kas ettekandjale peale söömist või kord nädalas (sõltuvalt hotelli eeskirjadest). Toa võtme peab jätma vastuvõttu. Võtme kaotamise eest tuleb maksta trahvi. Tavaliselt ei ole lubatud viia hotelli rätikuid randa. Mõnikord tuleb jätta ka sularahas deposiidi tasu ranna- või basseini rätikute eest. Väga vähestel hotellidel on “kõik hinnas” süsteem, üksikutel hotellidel on spaa-ala, mis tavaliselt piirdub vaid basseini või mullivanni, spordisaali, sauna või aurusaunaga.
Hea teada!

Tööajad. Paljud erapoed kuurortides on avatud terve nädala kell 10:00-22:00. Väikesed poed, mis on turismikeskusest eemal, samuti tüüpilised Hispaania poed on avatud esmaspäevast laupäevani kell 10:00-13:00 ja 16:00 – 16:30 kuni 20:00-21:00. Mõned suured poed suletakse siestaks (pikk lõunapaus) kell 13:00 – 16:00. Keegi ei tööta sel kellaajal väikestes linnades. Pangad on avatud esmaspäevast reedeni 08:30 -13:30
Jootraha. Hispaanias on tavapärane jätta jootraha 5-10% kogu tasutavast summast.
Transport. Kogu Hispaanias on väga mugav teedevõrgustik ja regulaarne rongi- ja bussiühendus. Bussipeale minnakse esiuksest ja väljutakse tagumisest uksest. Pileti saab osta kas piletikassast või bussijuhilt.
Piirangud. Euroopa Liidus ei ole piirangut mida osta ja endaga kaasa võtta, kui kaubad on isiklikuks tarbeks mitte edasimüümiseks.
Kingitused. Sherry on üks vanematest tuntud veinidest, mis on valmistatud erilisel viisil. Ürdiliköör “Pale” või “Hierbas” on Mallorca uhkus.
Tunneta Hispaaniat

Siesta, fiesta and basta – on see, kuidas hispaanlased kirjeldavad oma eluviisi. Tunneta seda, võttes osa rahvuslikest pidustustest või festivalidest (nagu näiteks 7-päevane San Fermin Festival, mis kulmineerub Pullijooksu fiestaga, samuti Veefestival, kus tuhandeid tonne vett valatakse rahvahulkadele tänavatel, või Tomatisõda “La Tomatina’s”). Külasta Tabernase kõrbe, mis on Euroopa ainuke poolkõrb. Sõida lihtsa neljarattalisega või mootorrattaga, motorolleriga, külasta veeparki. Mine vaatama Kataloonia tantsu “Sardana”, mida tantsitakse üks kord nädalas Costa Brava linnades. Vaata kuidas inimtorne ehitatakse Tarragona traditsiooniliste pühade ajal. Külasta Barcelonat – Kataloonia pealinn koos oma kõige muljetavaldavate katedraalidega maailmas - Sagrada Familia. Olles innustunud uudishimust, külasta ka kuulsat mauride mošeed “La Mezquita” Cordoba’s ja Alcazaba kindlust Almerias.
Torremolinos
Torremolinos asub Malagast 8 km kaugusel ja märgib tõelise Costa del Soli alguspunkti. See elust pulbitsev kuurort on populaarne eelkõige Põhja-Euroopast pärit erinevas vanuses turistide seas. Linnaelu on koondunud kahte peamisesse piirkonda: ühelt poolt Plaza Costa del Soli väljaku ja Calle San Miguel’i tänava ning teisalt meelelahutuskeskuse Nogarela Plaza ümbrusse. Torremolinose rannad pakuvad alati tegevust lastele ja veespordiharrastajatele. Kalanduspiirkond La Cariguela võimaldab osa saada Andaluusia elustiilist. Mereandide restoranid, veinikeldrid ning arvukad suveniiripoed pakuvad vaheldust ja diskod annavad värvi ööelule.
/shutterstock_98074937_TORREMOLIN.jpg?market=EENOV&p=tab_content_wide)
Marbella
Malagast 50 km kaugusel asuv Marbella on üks Costa del Soli tuntumaid ja kalleimaid kuurorte. Seda paika armastavad filmistaarid, rokkmuusikud, aristokraadid ja kuulsused. Keskusest mõlemas suunas asuvad luksushotellide ketid. Mitte üksnes Marbella liivarannad ja suurepärased hotellid, vaid ka kasiinod, restoranid, peened baarid, kohvikud, diskoteegid, jahisadam ja golfiväljakud meelitavad siia inimesi kogu Euroopast. Marbella südalinnas asuvad valged majad ja kauni interjööriga siseõued loovad võluva ja hubase õhustiku. Marbella keskusest 7 km läänes asub Puerto Banusi sadam, kus peatuvad miljonäride jahid ning asuvad kõige kallimad hotellid ja prestiižsemad poed. Puerto Banus on Hispaania Saint Tropez. Marbella vaiksema poole leiab aga mäede jalamil asuvast iidsest Ojeni külast, mis moodustab terava kontrasti Marbella kireva ja lärmaka eluga.
/Depositphotos_18671277_Marbella_.jpg?market=EENOV&p=tab_content_wide)
Fuengirola
Asub Malagast umbes 25 km kaugusel ja sarnaneb teistele Costa del Soli kuurortidele. Tegemist veidi rahulikuma ja sestap enam perepuhkuseks sobiva kuurordiga. Puhkajad saavad veeta aega Parque Aquatico Mijase veepargis. Lastele pakub avastamisrõõmu Fuengriola loomaaed, kus võib kohata umbes 300 looma. Iga poole tunni tagant väljub buss tüüpilisse Andaluusia külla, mägipiirkonnas asuvasse Mijasesse. Mäest üles looklevad kitsad teed juhivad imekauni kirikuni, kust avaneb lummav vaade kogu Fuengirola piirkonnale. Mida kõrgemale liigud, seda enam tekib võimalus autentse Andaluusia tunnetamiseks. Plaza Constitucioni väljaku lähedal asub väike härjavõitlusareen ja härjavõitluse ajaloo muuseum. Harulduste hindajatele pakub kindlasti huvi Carromato de Max’i galerii, kus on võimalik näha kogu maailmast pärit haruldaste esemete ja miniatuuride kollektsioone.
/shutterstock_77514475_Fuengirola.jpg?market=EENOV&p=tab_content_wide)
Benalmadena
See sageli Anadaluusia valgeks külaks kutsutud puhkekeskus asub Malagast 13 km kaugusel. Siin võite leida hulgaliselt hea Andaluusia köögi poolest tuntud baare ja restorane. Benalmadenas asub huvitav Columbuse aja eksponaatidega muuseum. 2 km kaugusel Benalmadenast, Arroy de La Mieli lähistel paikneb meelelahutuspark Tivoli World koos 4000-kohalise välitribüüniga. Lõbustuspargis astuvad sageli üles erinevad kuulsused. Programme rikastavad sensuaalne flamenco, temperamentne kankaan või elegantne hispaania ballet. Erinevad atraktsioonid, karussellid, sätendavad purskkaevud, Metsiku Lääne programmid ja ligemale 40 restorani pakuvad suurepärast puhkamisvõimalust igas vanuses külastajatele.
/Depositphotos_29985513_Panoramic.jpg?market=EENOV&p=tab_content_wide)
Costa del Sol – sild kahe mandri vahel
Andaluusia on Hispaania 17 autonoomsest piirkonnast suurim. See on suurem kui Belgia, Holland ja Šveits. Sageli peetakse Andaluusiat kahe mandri vaheliseks sillaks ja aknaks Euroopasse. Andaluusia viljakas pinnas ja hea strateegiline asukoht on minevikus toonud kaasa arvukalt võitlusi ja võimuvahetusi.
Näita rohkem
Andaluusia on kuulus oma paljude ajaloo- ja kultuurimälestiste poolest. Kõigile tuntud flamenco tants ja härjavõitlused on pärit just sellest Hispaania piirkonnast. Andaluusia arhitektuur, traditsioonid, elustiil ja köök peegeldavad endiselt tugevat berberi moslemite ehk mauride kultuuri mõju. Ringreis Andaluusias pakub suurepärase võimaluse piirkonna mägede nautimiseks, põnevate linnade (Sevilla, Granada, Cordoba, Ronda) avastamiseks ja mõnepäevaseks lõõgastumiseks Costa del Soli kuurordis. Costa del Sol ehk Päikeserand Andaluusia Vahemere lõunaosas meelitab puhkajaid oma loodusliku ilu, hea turismitaristu, sinise lipuga hinnatud randade ja elava ööeluga. Aastas on keskmiselt 320 päikeselist päeva. Costa del Soli ilmestavad liivarannad, lumised mäetipud, Guadalquiviri jõe lopsakas org ja metsad. Seal asuvad maailmakuulsad kuurordid, nagu Marbella, Torremolinos, Benalmadena ja Fuengirola, kust võid leida erineva kategooria hotelle, eravillade piirkondi, kaubandus-ja meelelahutuskeskuseid. Elu baarides, ööklubides ja kasiinodes keeb hilisõhtust varaste hommikutundideni. Kuid puhkus Costa del Solis ei tähenda üksnes päikest, liivarandu ja Vahemerd. Ekskursioonide nimekirja kuuluvad Maroko, Granada (võimalik külastada kuulsat Alhambra paleed), Sevilla, Cordoba, Toledo, Madrid ja Gibraltar. Picasso austajatel on võimalik tutvuda kunstniku töödega tema kodukandis Costa del Solis. Selleks, et kogeda Andaluusia tõelist võlu, võtke aeg maha ja lõõgastuge. Pärastlõunakuumuses nautige vaikses varjulises kohas klaasikest Hispaania veini ning unustage siesta ajaks suletud muuseumid või poed; samuti pole tarvis jääda ootama restoranide avamist õhtul enne kella 10. Tehke tutvust kohalike baaridega, kuni leiate endale meelepärase menüü ja külastajaskonnaga koha: kuumuse taandudes nautige hilist õhtusööki ning kuna päev on lõppemas, ei ole vaja ka enam kuhugi kiirustada.
Näita vähem
VAATAMISVÄÄRSUSED
Malaga
/Depositphotos_2475162_Malaga.jpg?market=EENOV&p=tab_content_square)
Malaga on enam kui 670 tuhande elanikuga Costa del Soli piirkonna keskuseks. Malaga ja selle lähipiirkond on Hispaania üheks olulisemaks ja populaarsemaks turismipiirkonnaks. Selle linna vanad hooned on suures osas hävitatud, vaid südalinnas on säilinud 2. sajandi alguses roomlaste poolt ehitatud teatri varemed, mis asuvad araablaste poolt Rooma bastioni varemetele rajatud Alkasabo palee sissepääsu läheduses. Täna asub hoones arheoloogiamuuseum.
Plaza de la Mercedi väljak on üks Malaga kõige meeldejäävamaid ja hinnatumaid kohti. Seal asub maja, kus sündis ja veetis oma lapsepõlve maailma üks kuulsamaid kunstnikke Pablo Picasso. Linna südames asub ka botaanikaaed, kus on taimi Hiinast Ladina-Ameerikani.
Sevilla
/shutterstock_406096834_Plaza_de_.jpg?market=EENOV&p=tab_content_square)
Sevilla on Andaluusia linnade uhkus. Tegemist on Hispaania ühe suurima linna ja Andaluusia pealinnaga, mis asub mõlemal pool Guadalquiviri jõge. Sevillat ümbritseb romantismi loor. Just siin töötas ühes tubakavabrikus paljusid kirjanikke, heliloojaid ja koreograafe inspireerinud imekaunis Carmen.
Saabudes linna mööda maalilisi mägiteid looklevat ja väikelinnu läbivat teed, avaneb vaade Sevilla katedraalile, ühele gooti arhitektuuri silmapaistvamale ehitisele, kuhu on maetud ka Christopher Columbus. Sevilla sümboliks on aga Giralda torn, 12. sajandil rajatud araablaste mošee minarett, millest kolm sajandit hiljem sai katedraali kellatorn. Maria Luisa pargis Plaza Spana väljakul asub hulgaliselt spetsiaalselt 1929. aasta rahvusvahelise Ibeeria – Ameerika näituseks ehitatud erinevatest riikidest pärit ainulaadseid paviljone.
Cordoba
/Fotolia_60245868_Kordoba.jpg?market=EENOV&p=tab_content_square)
Varem Al-Andaluusia kalifaadi linnana tuntud Cordoba asub Guadalquiviri jõe ääres Sevillast kirde pool. Just siit valitseti Püreneedeni ulatunud Hispaania impeeriumi. Keskajal rajatud Cordoba linnas tasub kindlasti külastada 12 sajandi eest ehitatud kuulsat mauride mošeed La Mezquitat, Umayyadi valitsusaja väärtuslikku pärandit. Mošeel on suurejoonelised sambad ja võlvid, Bütsantsi mosaiigid, erakordselt kaunis peakuppel.
La Mezquita mošee müüridest läänes asuv juudi kvartal moodustab Cordoba linna südame. Amfiteatri varemed ja üle Guadalquiviri jõe looklev sild on mälestus Rooma ajast. Cordoba härjavõitluskool on koos Sevilla ja Ronda koolidega kolm kõige tuntumat sellelaadset kooli Andaluusias. Linna tuntuim härjavõitlusareen on Los Califas.
Gibraltar
/shutterstock_449229811_Gibraltar.jpg?market=EENOV&p=tab_content_square)
1713. aastal sõlmitud Utrechti lepinguga läks Pürenee poolsaare tipus paiknev kõrge ja kivine 6.5 km² pindalaga Gibraltari neem „igaveseks“ Suurbritannia valdusse. Gibraltari kuulsad vaatamisväärsused on seotud paiga strateegilise ja sõjalise tähtsusega. Poolel teel kuulsale kaljule on mauride loss, mille keldris asub endiselt vangla.
Gibraltari lähedal asuvas koopas elavad ainsad Euroopas vabas looduses elutsevad sabatud ahvid. Legendi kohaselt hoiavad britid kalju endale seni, kuni seal elavad ka ahvid. Kindlasti tasub külastada Gibraltari muuseumi, Saint Michaeli stalaktiidikoopaid ja ahvide reservaati ning ronida neeme tippu, kust avaneb maaliline vaade Vahemerele ja Marokole.
Ronda
/shutterstock_78189007_New_bridge.jpg?market=EENOV&p=tab_content_square)
Ronda, mis asustati juba 5 sajandil enne Kristust, on üks Andaluusia vanimaid linnu. 800 meetrit üle merepinna asuv linn on ühtlasi üks kauneimaid paiku Hispaanias. Ronda on Andaluusia legendaarsete salakaubitsejate linn. 200 meetri sügavune El Tajo kuristik lahutab linna kaht poolt, mida ühendab roomlaste poolt alustatud ja 1793. aastal lõpetatud sild. Silda nimetatakse ka kahe iidse kultuuri – araabia ja kristliku – ühendajaks. Silla kõrgus on 90 meetrit ning sellelt avaneb fantastiline vaade kogu linnale.
Sillast põhjas asub vanim härjavõitlusareen Plaza de Toros, mille läheduses paikneb araabia kuninga palee. Vanalinna keskme moodustab 1458. aastal rajatud Neitsi Maarja kirik. Rondo katedraali muudavad huvitavaks omavahel põimunud erinevad arhitektuuristiilid: hilisgooti kabelid, barokne peaaltar ja renessanssi kellatorn on osa säilinud minaretist.
Granada
/shutterstock_245308603_Alhambra_.jpg?market=EENOV&p=tab_content_square)
Granada ilust ja veetlusest on kirjutatud laule ja luuleridasid. 800 aastat valitsesid seda Sierra Nevada mäestiku serval asetsevat linna maurid. Hilisel perioodil, kui ülejäänud Hispaania territoorium kuulus kristlastele, oli siin Nasridide dünastia (1238–1492) kuldaeg. 250 aastat valitsenud Nasridide hinnalisim pärand on islamimaailma üks uhkemaid losse, Granada linnale suure kuulsuse toonud Alhambra palee. Tegemist on akropoli-tüüpi kindlusega ja endise mauri kuningate residentsiga. Palees paikneb terve majade, koolide, saunade ja tornide kompleks. Alhambra oma suurejooneliste salongide, sammaskäikude ja seinaornamentidega on tõeline ilu ja elegantsi kehastus.
Turiste võlub ka Granada suursugune katedraal, mille rajasid Karl V parimad arhitektid ja skulptorid. Kuninglikus kabelis asuvad Aragoni kuningas Fernando II ja Kastiilia kuninganna Isabella I maised jäänused.