NOVATURAS
Viimati vaadatud
Soovide nimekiri
Novatoursi hinnang
Veebiküpsiste seaded

Küpsiste poliitika

KÜPSISTE KASUTAMINE

Meie eesmärgiks on pakkuda teile kui meie veebisaidi külastajatele ja kasutajatele informatsiooni ja funktsioone, mis vastavad teie huvidele ja vajadustele. Selle saavutamiseks vajame me küpsiseid. Küpsised on väikese mahuga andmed, tekstifailid mis salvestatakse teie veebibrauserisse. Need aitavad meil ära tunda teid meie veebisaidi varasema külastajana, säilitada teie saidi külastuse ajalugu ja kohandada veebilehe sisu vastavalt. Küpsised aitavad meil ühtlasi tagada veebisaidi sujuv töötamine, võimaldavad meil jälgida meie saidi külastuste kestust ja sagedust ning koguda statistikat saidi külastajate arvu kohta.  Neid andmeid analüüsides saame saiti täiustada ja muuta seda teie jaoks kasutajasõbralikumaks. Meie veebisaiti külastades saate valida, kas lubate meil kasutada küpsiseid. Kui te ei soovi, et me teie arvutis või muus seadmes küpsiseid kasutaks, siis saate oma nõusolekut mitte anda ning samuti saate igal ajal oma nõusoleku tagasi võtta. Viimast on võimalik teha, kui lähete oma brauseri sätetesse ning kustutate küpsised. Rohkem informatsiooni küpsiste ja nende kustutamise kohta leiate järgmiselt veebilehelt - www.allaboutcookies.org.

KÜPSISTE LIIGID

Küpsiseid on mitut erinevat liiki - sessioon- ja pikaajalised küpsised, samuti esimese ja kolmanda osapoole küpsised.  Küpsiseid jaotatakse nende kasutamise ja funktsioonide alusel tehnilisteks, funktsionaalseteks, analüütilisteks ja kaubanduslikeks küpsisteks. Allpool selgitame, mida need terminid tähendavad, et saaksite paremini aru küpsistest, mida meie kasutame ja milleks me neid kasutame.

AJUTISED EHK SEANSIKÜPSISED 

Seansiküpsised võimaldavad meil teid meie saidi ühe külastuse ajal ära tunda selliselt, et kõik muudatused ja valikud, mida te meie veebilehel teete, jäetakse meelde ka siis, kui te ühelt meie lehelt teisele meie lehele liigute. Need küpsised võimaldavad teil kiiresti ja hõlpsalt meie saidi erinevate lehtedel liikuda, ilma et peaksite iga kord, kui külastate uut lehte oma informatsiooni, mille te olete juba sisestanud, uuesti sisestama. Seansiküpsised on ajutised ja kaovad kohe, kui sulgete brauseri või kaotate saidiga ühenduse.

PÜSIKÜPSISED

Püsiküpsised on küpsised, mis jäävad teie arvutisse kindlaksmääratud aja jooksul pärast sirvimisseanssi selleks, et küpsiste kasutajal oleks teie eelistusi või tegevusi võimalik salvestada ning saidi uuesti külastamisel mäletada.

KOLMANDA OSAPOOLE KÜPSISED

Need on kolmanda osapoole küpsised, mida meie ettevõte kasutab. Näiteks kasutab meie veebileht Google Analytics küpsiseid, et analüüsida veebiliiklust. Google Analytics kogub anonüümselt informatsiooni külastajate arvu kohta; selle kohta, millisest asukohast meie lehele jõutakse ning milliseid lehe osasid külastajad sirvisid. Need küpsised on loodud Google Analytics’i poolt. Rohkem informatsiooni Google Analytics’i kohta on võimalik saada http://www.google.com/analytics

Kogu informatsioon, mida küpsiste kaudu kogutakse säilitatakse kuni küpsise säilituse lõpuajani ning informatsiooni kasutatakse ainult antud poliitikas välja toodud eesmärgil.

MEIE KÜPSISED

Küpsised, mida me kasutame, et tagada meie veebilehe sujuv ja korrektne töötamine

TEHNILISED KÜPSISED

Ettevõte soovib pakkuda veebisaidi kasutajatele täiustatud ja hõlpsasti kasutatavat veebisaiti, mis kohandub automaatselt kasutajate soovide ja vajadustega. Selle saavutamiseks kasutab ettevõte tehnilisi küpsiseid, mis võimaldavad teil veebisaiti ja selle sisu õigesti näha ja mis võimaldavad veebilehel korrektselt toimida.  Ettevõtte veebisait töötab korralikult ainult tehniliste küpsiste abil.

FUNKTSIONAALSED KÜPSISED

Ettevõte kasutab funktsionaalseid küpsiseid, mis võimaldavad meeles pidada teie andmesubjektide valikuid ja mis võimaldavad kasutada veebilehte efektiivsemalt. Näiteks tänu küpsistele mäletab veebileht külastaja keelevalikut, otsinuid ja tagasisidet, reise and teenuseid, mida firma on pakkunud. Seda tüüpi küpsised ei ole veebilehe funktsioneerimiseks vajalikud, kuid need lisavad teile rohkem võimalusi ning muudavad veebilehe kasutamist mugavamaks.

ANALÜÜTILISED KÜPSISED

Ettevõte kasutab analüütilisi küpsiseid, et saada paremini aru, kuidas külastajad kasutavad ettevõtte veebilehte; et avastada veebilehe nõrku ja tugevaid külgi; et optimaliseerida ning arendada veebilehe disaini ning protsesse ja et arendada veebilehte veelgi kasutajasõbralikumaks.  Kogutud andmed hõlmavad külastaja poolt vaadatud lehti, külastaja poolt kasutatava veebiplatvormi tüüpi, informatsiooni kuupäeva ja kellaaja kohta, tehtud klikkide arvu, hiire liikumist ning sirvimise aktiivsust, kasutatud märksõnu ning muud teksti, mida külastaja on veebilehel kasutanud. Ettevõte kasutab ühtlasi analüütilisi küpsiseid veebireklaami tegemiseks, et analüüsida kasutajate käitumist, kui kasutajatele on kuvatud ettevõte veebireklaame. Ettevõte ei tea, millise külastajaga on tegu ja me kogume vaid anonüümset informatsiooni. 

REKLAAMIKÜPSISED

Ettevõte kasutab neid küpsiseid, et paigutada ettevõtte reklaame teistele veebilehele. Nii nimetatud taassuunatud reklaami kuvatakse lähtudes reisisihtkohast, mis külastajale on huvi pakkunud.

INFORMATSIOON VEEBILEHEL KASUTATAVATE KÜPSISTE KOHTA

Küpsise nimi

Kirjeldus

Loomine ja lõpp

Andmed, mida küpsisega kogutakse

c_user
fr
datr
wd
xs
_fbp
pl

presence
sb
spin
locale

Reklaamiküpsised, Analüütilised küpsised, Funktsionaalsed küpsised

Pika-aegselt (kuni 2 aastat)

Kasutaja aktiivses lehele,

Külastaja kordumatu ID

_gid
UULE
1P_JAR
CONSENT
_ga

Analüütilised küpsised

Pika-aegselt (kuni 2 aastat)

Külastaja kordumatu ID

Rms

Meie küpsised

Sessioon ( kuni lehekülje kinni panemiseni)

Külastaja kordumatu ID

AB%20tests%202
yldyn

ylid

ylssid

ylutm
_SIMED_uid

Meie küpsised

Funktsionaalsed küpsised

Pikaaegselt (kuni 180 päeva)

Külastaja kordumatu ID

maxtf

maxtp

maxtu

maxtv

Kolmanda osapoole küpsised,

Analüütilised küpsised

Pika-aegselt (kuni 2 aastat)

Kasutaja tegevus saidil

omnisendAnonymousID

omnisendAttributionID

omnisendContactID

omnisendDeveloperConsole

omnisendEmailID

omnisendSessionIDsoundest-form-5c3708cd8653ed0487c9566d-closed-at

soundest-form-5c3881978653ed0487c95701-closed-at

soundest-form-5c388c3b8653ed0487c95705-closed-at

soundest-form-5c3de54b8653ed0487c95881-closed-at

soundest-views

soundestID

Reklaamküpsised,

Analüütilised küpsised

Pika-aegselt (kuni 2 aastat)

Kasutaja tegevus saidil,

Külastaja kordumatu ID

5548741159ac509d5f1f6d74-aID
55545d92b83742631bed6571-aID
55c313fbbb31aab56052c7de-aID
563b5bfd8157434e3d27db5e-aID
563b5bfd8157434e3d27db5e-aID
563b5bfd8157434e3d27db5e-aID
585d1241597ed759dc6b58fe-aID
58a31b23597ed7795bee800f-aID
5afe5f99597ed72089ce160e-aID
5b9620b9597ed708a4080e46-aID
5b9620b9597ed708a4080e46-cID

Kolmanda osapoole küpsised

Sessioon ( kuni lehekülje kinni panemiseni)

Külastaja kordumatu ID

GUID
SYNC
TradeDoublerGUID
BT
EH_0

EH_1

EH_2
UI

PI

RET

Reklaamküpsised

Pika-aegselt (kuni 1 aasta)

Külastaja kordumatu ID

APISID
SAPISID
SID
SIDCC
SSID
HSID
NID
OGPC

Analüütilised küpsised

Pika-aegselt (kuni 10 aastat)

Koguda saidistatistikat ja jälgida Google'i teenuste konversioonimäärasid

PHPSESSID
nova_wid
adults

childs

childs_age
location[LT][beach][0]

location[LT][beach][1]

location[LT][beach][2]

location[LT][beach][3]

location[LT][beach][4]

location[LT][beach][5]
lastVisitedHash

expert-ratings

Meie küpsised, Tehnilised küpsised

Sessioon ( kuni lehekülje kinni panemiseni)

Külastaja kordumatu ID